Mapa na twojej stronie

Targeo oferuje szereg sposobów integracji z twoją prywatną lub firmową stroną www, poczynając od różnych sposobów linkowania do mapy, wybranych punktów lub adresów, a kończąc na wbudowaniu w twój serwis www w pełni funkcjonalnej aplikacji mapowej.

Mapa na Twojej stronie: Kreator Map Targeo

Kreator Map Targeo to proste narzędzie, dzięki któremu możesz szybko i łatwo umieścić mapę Targeo na swojej stronie internetowej, nawet bez umiejętności programistycznych. Kreator umożliwia określenie rozmiaru i skali mapy, a także wskazanie na niej konkretnego punktu. Z mapek wygenerowanych przez kreator można korzystać bezpłatnie na własnych stronach www, także firmowych, zgodnie z warunkami korzystania z usług Targeo.

Linkowanie do mapy: Targeo MapLink

 

iconmaplink Link do fragmentu mapy

Użycie funkcji Link (MapLink) powoduje wygenerowanie linku do mapy w aktualnie wyświetlonej skali i wycentrowanej na tym samym punkcie. Zakres obszaru wyświetlanej mapy może się różnić, zależnie od rozdzielczości ekranu i wielkości okna przeglądarki użytkownika wchodzącego na stronę.

Link do punktu użytkownika

Funkcja linkowania do punktu jest dostępna z poziomu menu kontekstowego - wystarczy kliknąć na zaznaczony na mapie punkt użytkownika, wybrać opcje 'linkuj do punktu', a następnie skopiować wyświetlony adres.

Link do wyniku wyszukiwania

Przy każdym wyniku zwracanym przez wyszukiwarkę jest możliwość wygenerowania linku do danej lokalizacji.

Zaawansowane metody tworzenia linków

Na stronie dla webmasterów opisaliśmy zaawansowane metody tworzenia linków. Zajrzyj tam, aby dowiedzieć się jak automatycznie tworzyć linki do adresów, jak automatycznie tworzyć linki do punktów z opisem, jak pod link podłączyć efektowną mapę w "dymku" - Targeo BubbleMap.

Mapki statyczne: Targeo MapShot

iconmapshot 

Generowanie obrazka z mapką do własnej strony

Po uruchomieniu funkcji generowania obrazków - MapShot - należy w wyświetlonym formularzu wpisać nazwę dla własnej mapki, a przy pomocy suwaków określić jej wymiary w pikselach. Po naciśnięciu przycisku [Generuj] zostanie wygenerowana odpowiednia bitmapa oraz kod html do wstawienia na własną stronę.

suwaki

Interaktywna mapa Targeo na twojej stronie

Aplikacja Targeo jest przygotowana w taki sposób, aby łatwo ją można było wbudować do zewnętrznych stron internetowych, intranetowych lub innych aplikacji. W ten sposób działają już szereg serwisów mapowych np. www.bankomatybezprowizji.pl czy mapa.yellowpages.pl. Generalnie możliwość taka jest usługą płatną, ale są od tego wyjątki...

Jeśli jesteś zainteresowany wbudowaniem aplikacji w swój serwis www, wypełnij formularz zapytania ofertowego.

Jeśli reprezentujesz firmę działającą w branży internetowej lub software'owej i chciałbyć integrować Targeo ze swoimi produktami lub usługami - wypełnij formularz Targeo Partner.

Tematy powiązane