Kierowcy zaoszczędzili 96 mln zł...

 

Kierowcy zaoszczędzili 96 mln zł...

Kierowcy zaoszczędzili 96 mln zł dzięki redukcji korków

Już po raz drugi Targeo.pl i firma doradcza Deloitte przeprowadziły analizę problemów transportowych 7 największych miast w Polsce. Druga edycja „Raportu o korkach w 7 największych miastach Polski” pokazuje, że przez korki w miastach statystyczny kierowca traci 2.811 zł rocznie. W porównaniu z rokiem 2010 widoczna jest jednak poprawa – łączne straty kierowców zmniejszyły się o prawie 96 mln zł.

Zapraszamy do obejrzenia szczegółowych wyników dla miast http://korkometr.targeo.pl/miasta.html

Raport powstał w oparciu o dane systemu Targeo/AutoMapa Traffic. Są to przetwarzane w czasie rzeczywistym sygnały o prędkościach z ponad 80 tys. pojazdów, które łącznie przejeżdżają po polskich drogach niemal 4 miliony kilometrów dziennie i stanowią podstawę wyznaczania tras oraz wizualizacji stanu zakorkowania w serwisie Targeo.pl oraz w systemie nawigacji AutoMapa.

Dla każdego miasta wyliczono Korkometr – wskaźnik pokazujący o ile korki wydłużają czas potrzebny kierowcom na dotarcie do miejsca docelowego w godzinach szczytu i poza nimi. W rankingu ponownie najlepiej wypadły Katowice przed Łodzią i Poznaniem, a stawkę zamyka Warszawa, po której jeździ się najtrudniej.

Porównując z badaniem sprzed roku, największą poprawę wykazały Kraków i Wrocław. Kierowca dojeżdżający 10 km do pracy traci miesięcznie o 3 godziny mniej w Krakowie i o godzinę mniej we Wrocławiu, co przekłada się na zmniejszenie rocznego kosztu spowodowanego korkami – odpowiednio o 755 zł dla kierowcy w Krakowie i o 112 złotych dla kierowcy we Wrocławiu.

warszawawaskiegardlamini
 

Zapraszamy również do polubienia profilu Targeo na Facebooku, będziesz zawsze przed innymi wiedzieć co nowego na Targeo.

Inne nowości


Udostępniamy na wakacje trzecią aktualizację map 2016! Więcej >
W Warszawie ruszył licznik kosztów korków, wyświetlany na tablicy LED przy Rondzie Dmowskiego, nad tzw. licznikiem Balcerowicza Więcej >
Udostępniamy pierwszą, dużą aktualizację map w 2014 Więcej >
III edycja „Raportu o korkach w 7 największych miastach Polski” przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte i Targeo.pl Więcej >
To już szósta aktualizacja map Targeo w tym roku. Nowy odcinek S8, obwodnica Stawisk i Rakowa, nowa organizacja ruchu w Ełku. Więcej >