Targeo.pl i Wikipedia

 

Targeo.pl i Wikipedia

Targeo.pl i Wikipedia, czyli encyklopedia na mapie

17 grudnia wystartowała nowa wersja serwisu mapowego Targeo.pl

Internauci kochają wygodę. Uwielbiają też nowatorskie  rozwiązania, które sprawiają, że wszystko, co potrzebne, jest w zasięgu jednego kliknięcia myszką. Teraz dzięki oryginalnemu połączeniu map Targeo z Wikipedią, najsłynniejszą encyklopedią internetową, ich użytkownicy nie tylko dowiedzą się, ale także zobaczą więcej.


Serwis internetowy Targeo.pl umożliwia przeglądanie bardzo szczegółowych map całej Polski, a także wyszukiwanie adresów oraz interesujących obiektów (np. kina, restauracje, hotele, bankomaty...) w bazie zawierającej obecnie ponad 100 tysięcy punktów. Mapy wykorzystywane w Targeo pochodzą z systemu nawigacji satelitarnej AutoMapa i zawierają prawie dwa miliony budynków z dokładną numeracją, co pozwala na wskazanie szukanego miejsca z dokładnością do pojedynczych metrów.

Teraz twórcy serwisu Targeo.pl wzbogacili swoje mapy o kilkadziesiąt tysięcy artykułów pochodzących z Wikipedii opisujących obiekty takie jak zabytki, kościoły, muzea, biurowce czy place. Dzięki temu na mapach Targeo można nie tylko znaleźć wszystkie niezbędne informacje praktyczne czy zaplanować trasę, ale dodatkowo obejrzeć interaktywne opisy obiektów wraz ze zdjęciami. Użytkownicy, planując wyjazd, mogą w prosty sposób odbyć wirtualną podróż po mapie i dowiedzieć się więcej o miejscach, które zamierzają odwiedzić. Bogactwo informacji zebranych w Wikipedii sprawia, że nawet w dobrze znanej okolicy możemy na mapach Targeo odkryć ciekawe i warte odwiedzenia miejsca.

Punkty z Wikipedii pojawiają się na mapie w postaci ikonek określających kategorię obiektu. Po najechaniu na ikonkę myszką, wyświetla się skrócony opis ze zdjęciem oraz informacje teleadresowe z bazy Targeo. Dociekliwi mogą jednym kliknięciem przejść do pełnego opisu z Wikipedii.

Wikipedia jest powszechnie znanym i cieszącym się dużym zaufaniem źródłem wiedzy, a mapy Targeo, wykorzystywane również w serwisach takich jak Gazeta.pl czy Szukacz.pl, są najbardziej popularnymi mapami w polskim internecie. W Targeo.pl postanowiliśmy połączyć wiedzę z Wikipedii z dokładnymi mapami by ułatwić użytkownikom dostęp do informacji lokalnej - mówi Rafał Mikołajczak, prezes zarządu Indigo Sp. z o.o., współtwórcy platformy Targeo. 

O Wikipedii, pionierskim projekcie stworzenia otwartej encyklopedii redagowanej przez jej użytkowników, słyszał z pewnością każdy internauta. Dziś Wikipedia ma ponad 200 wersji językowych i  każdy użytkownik może do niej dodawać hasła, które jego zdaniem są tego warte, a także rozbudowywać istniejące opisy.  Polska wersja Wikipedii wystartowała 26 września 2001 i dziś zawiera prawie 450 tys. artykułów, co stawia ją na 4 miejscu na świecie pod względem liczby dostępnych haseł.

W najnowszej wersji map Targeo użytkownicy mają możliwość łatwego dodawania punktów POI (ang. points of interest) w kilkudziesięciu kategoriach poczynając od muzeów i pomników, a kończąc na klubach i restauracjach. Wystaczy kliknąć prawym przyciskiem myszy wskazując na mapie lokalizację dodawanego punktu, a następnie wypełnić prosty formularz z informacjami o obiekcie.

Na koniec dobra wiadomość dla posiadaczy komórek! Wkrótce rozszerzone informacje o obiektach pochodzące z Wikipedii będą dostępne także w telefonach komórkowych, w aplikacji mapowej Targeo.mobi. Aplikacja jest bezpłatna i działa na większości popularnych aparatów GSM. Można ją już teraz pobrać na telefon ze strony targeo.mobi.

Przykładowe widoki z punktami z Wikipedii:
  http://mapa.targeo.pl/warszawa,podwale
  http://mapa.targeo.pl/krakow,bracka
  http://mapa.targeo.pl/wroclaw,rynek
  http://mapa.targeo.pl/szczyty+tatr,2,575768,152205


Zamek Królewski na Targeo.pl


Pełen opis punktu - Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie na Targeo.pl

Inne nowości


Druga edycja „Raportu o korkach w 7 największych miastach Polski” pokazuje, że przez korki w miastach statystyczny kierowca traci 2.811 zł rocznie... Więcej >
Stoisz w korku? Zastanawiasz się ile to jeszcze potrwa albo jak się z niego wydostać?Skorzystaj z mTraffic.pl Więcej >
Targeo.pl możesz już zobaczyć aktualną sytuację na drogach, uwzględniającą na żywo sygnały GPS z kilkudziesięciu tysięcy pojazdów poruszających się po całej Polsce. Więcej >
Szybko i wygodnie - komunikacja miejska na mapach Targeo.pl! Więcej >
Już od dzisiaj na mapie Targeo będą widoczne punkty utrudnień komunikacyjnych opisywane przez Redaktorów Życia Warszawy. Więcej >